Kína gazdaság 10,3 százalékkal bővült 2010-ben
A nagymértékű gazdasági növekedés mellékhatása nemcsak az infláció, de a "vagyonbuborék" növekedése és a gazdaság kiegyensúlyozatlansága is Kínában.
A nagymértékű gazdasági növekedés mellékhatása nemcsak az infláció, de a "vagyonbuborék" növekedése és a gazdaság kiegyensúlyozatlansága is Kínában.
Az Új Széchenyi-tervhez előirányzott 1200-2000 milliárd forint akkor tud áttörést hozni, ha megmozdít kétszer annyi pénzt. Hatezer milliárd forint beruházással számolunk a ciklus végéig – jelentette ki Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke a Magyar Televízió Ma reggel című műsorban. Elképzelhetőnek nevezte, hogy a ciklus végére 6 százalékos gazdasági növekedést ér el a magyar gazdaság.
Kína idén Japánt megelőzve a világ második legnagyobb gazdasága lett, de mikor hagyja le vajon az USA-t? Erre a kérdésre keresték a választ az Economist munkatársai, akik saját előrejelzésük mellett egy interaktív táblázattal az olvasóknak is megadták a lehetőséget, hogy felállítsák saját forgatókönyvüket.
A bruttó hazai termék (GDP) az idén körülbelül 1 százalékkal nőhet gazdasági elemzők szerint, akik úgy vélik: jövőre 2,7-3 százalék lehet a növekedés.
A várakozásokat jelentősen meghaladó mértékben nőtt a magyar GDP az esztendő harmadik negyedévében.
Csalódást okozott a mai első európai GDP adat: a német gazdaság negyedéves alapon 0,7 százalékkal bővült. Az elemzők ennél nagyobb mértékű javulást vártak.
A vártnál nagyobb mértékben esett vissza a francia GDP növekedési üteme 2010 harmadik negyedévében - jelentette a helyi statisztikai hivatal.
Az MTI felmérésébe bevont nagy londoni befektetési és elemző házak mindegyike gyorsuló növekedést valószínűsített. A londoni felzárkózó piaci elemzők a hosszabb távú növekedési kilátásokat illetően kevésbé derűlátók.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) hétfőn nyilvánosságra hozott elemzése szerint Magyarország 2009 decembere óta gyorsuló növekedési pályán van.
Magyarországon a GDP a 2010. évi 0,8 százalékos bővülés után 2011-ben 3 százalékkal, 2012-ben 3,5 százalékkal, 2013-ban 5 százalékkal, 2014-ben pedig 5,2 százalékkal bővül majd a Nemzetgazdasági Minisztérium kedden ismertetett prognózisa szerint.
Lengyelországban elérheti a 4 százalékot a gazdasági növekedés 2011-ben a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint.
A túlértékelődés felé mozog az euró, további erősödése hátráltathatja az euróövezetben a gazdasági növekedést - fejtette ki a Nemzetközi Valutaalap (IMF) egy szakértője.
A német kormány 3,4 százalékos gazdasági növekedésre számít idén, ez több mint kétszerese a korábbi előrejelzésben várt ütemnek - jelentette be Rainer Brüderle szövetségi gazdasági miniszter csütörtökön Berlinben. A miniszter kiemelte, hogy a 3,4 százalékos idei növekmény örvendetes módon együtt jár a munkanélküliség csökkenésével.
Magyarországon jelentős adósságcsökkentésre van szükség, amely ugyan átmenetileg visszafogja a növekedést és a fogyasztást, azonban enélkül a bankok nem finanszírozhatnak biztonságosan, nem indulhat be határozott növekedés – jelentette ki Simonyi Tamás, a KPMG Tanácsadó Kft. igazgatója.
A Kopint-Tárki előző prognózisához képest kissé csökkentette a bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó előrejelzését, és 2010-re a korábbi 1,5 százalékos bővülés helyett 1,2 százalékos gazdasági növekedéssel számol Magyarországon.
Az idén gyakorlatilag leállhat a gazdasági növekedés Írországban a központi bank hétfőn ismertetett elemzése szerint: a GDP mindössze 0,2 százalékkal bővülhet, míg korábban a bank 0,8 százalék, a kormány 1 százalék körüli növekedést jelzett.
Felfelé módosította az Európai Bizottság a lengyel gazdaság idei növekedéséről szóló előrejelzését hétfőn, e szerint a GDP várhatóan 3,4 százalékkal bővül az idén, miközben a bizottság korábban még csak 2,75 százalékos növekedést várt.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei második negyedévben 1,0 százalékkal, a naptárhatás kiszűrésével 0,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, 2010 első negyedévével összevetve pedig stagnált - közölte a Központi Statisztikai Hivatal(KSH) szerdán.
Felgyorsult a növekedés az euróövezetben az április-június közötti időszakban az Európai Unió statisztikai hivatalának második becslése szerint: a GDP 1 százalékkal bővült az első negyedévhez képest, a leggyorsabb ütemben több mint három év óta.
Több mint egy évig tartó recessziót követően az idei második negyedévben növekedésnek indult a szlovén gazdaság is. Az exportkereslet és a beruházások erős felfutása 2,2 százalékos éves szintű növekedéshez segítette, az első negyedévi 1,1 százalékos GDP-csökkenését követően.